Samorząd Uczniowski

SZKOLNA SZLACHETNA PACZKA

W roku szkolnym 2019/2020 Samorząd Uczniowski zdecydował się zorganizować szkolną wersję Szlachetnej Paczki, której adresatem będzie starsza osoba, potrzebująca wsparcia, mieszkająca niedaleko naszej szkoły. Po przeprowadzeniu małego wywiadu środowiskowego, postanowiliśmy, że pomoc zostanie skierowana do starszej Pani. Nasza akcja zakończyła się pełnym sukcesem, za co serdecznie dziękujemy przede wszystkim Rodzicom naszych koleżanek i kolegów. Wasze wsparcie jest nieocenione i możecie być pewni, że zebrane produkty zostaną dobrze spożytkowane. Oprócz żywności w różnej postaci, kosmetyków i chemii gospodarczej, a także ubrań, wspomniana Pani otrzymała również drewno na opał.

Zebraliśmy tak ogromną ilość produktów, że postanowiliśmy wspomóc drugą potrzebującą osobę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Aniołom, którzy zdecydowali się przyłączyć do naszej akcji i sprawili, że ktoś będzie mieć Święta weselsze niż zazwyczaj. Dziękujemy i – jak to mówi nasza Pani Dyrektor – liczymy na więcej J W przyszłym roku z pewnością znów podejmiemy się takiego przedsięwzięcia, bo warto pomagać, szczególnie, jeśli wiemy, że nasza pomoc trafia tam, gdzie trzeba. Jak widać, kilka dni wcześniej jesteśmy „Razem na Święta”.

 


Pomnik w Lesie Szpęgawskim

Z okazji 80 rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim, ma powstać pomnik, który ma na celu uczczenie pamięci osób pomordowanych. Nasza szkoła postanowiła wesprzeć akcję budowy pomnika, dlatego razem z Samorządem Uczniowskim zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na konto Urzędu Gminy.


Zbiórka

Rada rodziców i Samorząd Uczniowski organizują zbiórkę odzieży używanej koców, ręczników, pościeli, kołder itp. z wyłączeniem bielizny. Akcja trwa do 11.06.2019 r. Pozyskane środki zasilą składki Rady Rodziców i zaspokoją część potrzeb Samorządu Uczniowskiego.

Rada Rodziców,

Samorząd Uczniowski

Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłowie


Poznajemy odmienną kulturę i sytuację dzieci w Kenii.

Dnia 24 maja 2019 roku kilka minut po godzinie 9 zebraliśmy się na holu głównym szkoły, gdzie czekali na nas przybyli goście: założyciel i dyrektor szkoły w jednej z wiosek w Kenii oraz wolontariusze z Turcji i Argentyny. Rdzenny Kenijczyk posługiwał się językiem angielskim, więc nasza nauczycielka Pani Klaudia tłumaczyła nam jego słowa na język polski. Gość opowiedział o sytuacji dzieci w Kenii, pokazał zdjęcia „swojej” szkoły i dzieci tam się uczących. W tej szkole uczy się ok. 300 dzieci i jest tam tylko 5 nauczycieli.

Nadszedł czas na zadawanie pytań. Wiele uczniów się zgłosiło, lecz pytań było tak dużo, że niestety, nie każdy mógł je zadać. Niezwykłą atrakcją była nauka popularnej w Kenii dziecięcej piosenki w języku suahili. My również mieliśmy niespodziankę – paczki, w których znajdowały się zebrane przez nas w jeden dzień przybory szkolne – było tego naprawdę sporo!

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy bliżej poznać inną kulturę, zapoznać się z sytuacją uczniów w tym afrykańskim kraju, a jednocześnie docenić to, w jakich warunkach możemy się uczyć i że w ogóle możemy się uczyć!

Po kilku dniach otrzymaliśmy z Kenii takie oto zdjęcia! To zawartość tylko jednej z paczek, jakie podarowaliśmy naszemu Gościowi – pozostałe dotrą drogą morską.

Jak widać wystarczy niewiele, by na twarzy kogoś innego pojawił się uśmiech. Z całą pewnością będziemy pomagać – na miarę naszych możliwości – dzieciom z tej konkretnej szkoły w przyszłym roku szkolnym, a być może, dzięki współczesnej technologii, nawiążemy z nimi bliższy kontakt.

Samorząd Uczniowski


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W JABŁOWIE

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyła się zbiórka na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Członkowie samorządu uczniowskiego przypomnieli o wcześniejszych finałach, w których brali udział uczniowie naszej szkoły i przeprowadzili zbiórkę.

http://www.szkolajablowo.pl/html/2014_wosp.html

Pozyskane pieniądze zostaną wpłacone na konto Orkiestry.
Oczywiście w niedziele gramy dalej!


Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jabłowie

26 października 2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania wiceprzewodniczącą została Amelia Mondrachowska, która w przyszłym roku szkolnym będzie pełnić funkcję Przewodniczącej SU.

Stanowisko drugiego sekretarza objęła Kinga Wentowska, która w przyszłym roku szkolnym przejmie obowiązki obecnego sekretarza SU.

Gratulujemy!

 

Obecny Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzą:

Przewodnicząca SU – Michalina Dolata

Wiceprzewodnicząca SU – Amelia Mondrachowska

Sekretarze SU: Marta Dragun, Kinga Wentowska

Skarbnik SU: Alicja Żyjewska


Od roku szkolnego 2017/2018 opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Katarzyna Kałamajska, Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego jest Michalina Dolata

Spotkania Samorządu Uczniowskiego

listopada 2016 r.

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
11.11.1918 to ważna data w historii Polski.

Każda z klas IV-VI i gimnazjum uczestniczyła w warsztatach patriotycznych. Wraz ze swoim wychowawcą opracowywali zadania tematycznie związane z tak ważną dla Polski chwilą odzyskania wolności po 123 latach niewoli.
Po pracy w klasach przedstawili swoje prezentacje na forum szkolnym. Klasy IV a i IV b Pięknie zaśpiewały legionowe piosenki. Klasa V wyrecytowała wiersz a klasa VI wygłosiła Orędzie Marszałka Józefa Piłsudskiego do Narodu. Klasy gimnazjalne zaprezentowały plakaty z ważnymi postaciami i wydarzeniami tego okresu.
Kolejnym punktem naszej uroczystości były wybory na przewodniczącego S. U. oraz do Pocztów sztandarowych. Komisja w składzie: p. Klaudia Owsiak i ks. Gerard Jakubiak po podliczeniu głosów oddanych p rzez uczniów wyłoniła nowego przewodniczącego S.U. – Michalinę Dolata. Natomiast komisja p. Justyny Zawitowskiej i p. Waldemara Żygowskiego podliczając głosy ustaliła, że w nowym składzie pocztów znajdą się: Paweł Polaszek, Sebastian Bonin, Alicja Żyjewska, Julia Dombrowska, paulina Lokś, Marta Dragun. Zebrani nowo wybranych nagrodzili oklaskami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Samorząd Uczniowski.