Kategoria: Bez kategorii
piknik rodzinny 2026
NA TROPIE BAŁTYCKICH ZWIERZĄT
W majowy poranek przedszkolaki z Owidza oraz 6-latki z zerówki wybrały się na wycieczkę do Oceanarium w Gdyni. Dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach edukacyjnych oraz zwiedzały wystawę Oceanarium, podziwiając i poznając świat morskich zwierząt. Następnie udały się na spacer plażą, gdzie wsłuchiwały się w szum morza i sprawdzały czy woda morska jest słona.
Na zakończenie wycieczki przedszkolaki urządziły sobie piknik na plaży.
27 maja w Trzcińsku odbyły się gminne zawody wędkarskie
w których z powodzeniem uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
W kategorii dziewcząt Natalia Borowik zajęła 5 miejsce, natomiast w kategorii chłopców Cyprian Leda wywalczył znakomite 2 miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania wędkarskiej pasji! 🎣👏
🚲WOJEWÓDZKI Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Cedrach Wielkich 2026
Niestety tym razem nie udało się stanąć na podium, biorąc pod uwagę MEGA wysoki poziom rywalizacji oraz wymagające konkurencje – zarówno teoretyczne, jak i praktyczne nasi czwartoklasiści pokazali się z bardzo dobrej strony. To efekt ciężkiej pracy, zaangażowania oraz doskonałej znajomości zasad ruchu drogowego naszych uczniów.
Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy! 👏
GRUPA 1 w składzie:
Julia Erdanowska klasa 4A
Martyna Łuczak klasa 4B
Dawid Ponczek klasa 4A
Paweł Zuchniak klasa 4B
Podczas zajęć z edukacji zdrowotnej klasa 5 zorganizowała sobie piknik pełen zdrowych i kolorowych przekąsek.
Dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowce odbył się Gminny Konkurs Historyczny.
8 maja obchodzimy Światowy Dzień Bibliotekarza i Biblioteki 📖📕📚📗
Wysłuchali także opowiadania, a następnie wykonali plakaty zachęcające do czytania książek.
Razem możemy więcej!
W minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz hospicjum. W ramach inicjatywy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zaangażowali się w przygotowanie domowych wypieków oraz rękodzieła, które następnie były sprzedawane podczas kiermaszu.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać środki finansowe, które zostaną przekazane na wsparcie działalności hospicjum.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję – zarówno osobom przygotowującym produkty, jak i tym, którzy wsparli zbiórkę poprzez ich zakup.
Szkolna wycieczka do Wrocławia
W piątek, 24 kwietnia, nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Panorama Racławicka – to było prawdziwe spotkanie z historią!
Nie zabrakło też dobrej zabawy podczas poszukiwania wrocławskich krasnali 🧙♂️, spaceru po Wyspie Słodowej oraz wizyty na Ostrowie Tumskim, który zachwycił swoim klimatem.
Choć wracaliśmy z małymi przygodami (pociąg spóźnił się prawie godzinę 😉), dotarliśmy do domu weseli, szczęśliwi i pełni wrażeń.
To był naprawdę udany dzień!

🚲Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Starogardzie Gdańskim 2026
JESTEŚMY NAJLEPSI W POWIECIE STAROGARDZKIM:-)
GRUPA 1 Drużynowo 1 miejsce!!!!
w składzie:
Julia Erdanowska klasa 4A
Martyna Łuczak klasa 4B
Dawid Ponczek klasa 4A
Paweł Zuchniak klasa 4B
GRUPA 2 Drużynowo 2 miejsce!!!
w składzie:
Wiktoria Olszynka klasa 8A
Julka Wentowska klasa 8A
Aleksander Singer 8A
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzmy powodzenia na etapie wojewódzkim!
III Gminny Konkurs Eko-Potyczki za nami
W tym roku w naszej szkole odbył się już III gminny konkurs ekologiczny Eko-Potyczki zorganizowany z okazji Dnia Ziemi🌍. Wydarzenie to ma na celu promowanie postaw proekologicznych, pogłębianie wiedzy o ochronie środowiska oraz rozwijanie wrażliwości na piękno i potrzeby naszej planety.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, wykazując się dużą wiedzą, kreatywnością i zaangażowaniem. Towarzyszyły nam pozytywne emocje – radość ze wspólnego działania, zdrowa rywalizacja oraz duma z młodych ludzi, którzy świadomie troszczą się o środowisko naturalne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział oraz gratulujemy zwycięzcom!
A nasza szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klas 6: Milena Wałdoch, Nikola Bonin, Robert Ponczek oraz Robert Weisbrodt, którzy wywalczyli dla nas 2 miejsce.
Dziękujemy i gratulujemy 👏🏆
ćwiczymy – zwyciężymy🚵♂️🚲🚴🏆🥉🥈🥇😊
Trening do Powiatowego Turnieju BRD całą parą…
Ta przeszkoda o nazwie „zawracanie w kwadracie” posiada rozmiar 220 cm x 220 cm. Przeznaczona jest do pokonania jednym rowerem z minimalnym rozmiarem kół 24 cale.
Nasi uczniowie pokonują ją „RAZEM, czyli w 4 rowery!!!!
FANTASTYCZNA CZWÓRKA:-)
Wyjątkowy dzień dla naszej grupy tanecznej Dance Together
17 kwietnia nasze uczennice z klasy V wzięły udział w I Powiatowym Przeglądzie Talentów w Skarszewach, gdzie w kategorii taniec (9–12 lat) zdobyły zaszczytne II miejsce.
To jednak nie był koniec emocji — wieczorem wystąpiły również w konkursie finalistów „Utalentowani”. Ich występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności oraz licznymi, pozytywnymi komentarzami.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Niech moc będzie z Wami!












































































































































































