Nietypowa lekcja historii

21 listopada 2012 r.
Uczniowie klasy V PSP wykorzystali okazjê dan¹ im przez pani¹ Karolinê Tomczyk - nauczycielkê historii - aby na jeden dzieñ przyj¹æ rolê i wygl¹d bogów, w których wierzyli staro¿ytni Grecy.

Izabela Miakienko jako Hestia.                      Magdalena Mondrachowska jako Afrodyta.

Okaza³o siê, ¿e nasi uczniowie maj¹ wiele ciekawych, zaskakuj¹cych i kreatywnych pomys³ów na wykonanie strojów i stworzenie odpowiedniego boskiego wizerunku.

Miko³aj Potocki - Hades.                                                  Weronika  Szlija jako Demeter.

Pawe³ Lewicki jako bóg wojny Ares.             Klaudia Lewandowska – Atena.

Boski pos³aniec Hermes – w tej roli Krystian Frost.

Po indywidualnych prezentacjach ca³¹ grup¹ udali siê do najm³odszych, czyli Rybek i kl. II, aby zaprezentowaæ im swoje boskie postacie i wyjaœniæ historiê swojego pochodzenia.

Czas jednak wracaæ na ziemiê i po olimpijskiej zabawie zabraæ siê za przyziemn¹ naukê. ;-)