IX Gminny Konkurs Polonistyczny dla klas m³odszych

26 marca 2014 r.

Dnia 26 marca br. odby³a siê w naszej szkole kolejna IX ju¿ edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego dla klas m³odszych. Tegoroczny jej temat przewodni brzmia³ ”Bawimy siê grzecznie, weso³o, bezpiecznie.” W konkursie wziêli udzia³ przedstawiciele wszystkich szkó³ gminnych.

Konkurs sk³ada³ siê z dwóch czêœci, pisemnej (indywidualnej) i zespo³owej po³¹czonej z aktywnoœci¹ sportow¹.

Po czêœci pisemnej (indywidualnej), krótkiej przerwie i poczêstunku odby³y siê zmagania dru¿ynowe. W nich, uczniowie oprócz zagadek i ³amig³ówek mieli okazjê wykazaæ siê swoj¹ sprawnoœci¹ sportow¹ .

Mimo, i¿ by³y to zmagania konkursowe, zabawa by³a wspania³a.

Komisja po d³ugich obradach przyzna³a nastêpuj¹ce miejsca.

Klasyfikacja dru¿ynowa :

I miejsce: Sumin
II miejsce: BrzeŸno Wielkie
III miejsce: Rywa³d

Indywidualnie miejsca zajêli :

w klasie pierwszej: Laura Czapla Jab³owo, Patrycja Przepiórka Trzciñsk, Zuzanna
Wódkowska BrzeŸno Wielkie

w klasie drugiej: Sergiusz Troka Kokoszkowy, Weronika Tia³owska D¹brówka, Julia
Czapla Trzciñsk

w klasie trzeciej Ewa Ciemieñska Sumin, Borys Kandulski Trzciñsk, Sandra Czapska
Kokoszkowy

Na twarzach uczestników goœci³ uœmiech i zadowolenie. Zwyciêzcy zostali nagrodzeni, a ka¿dy uczestnik otrzyma³ dyplom i mi³¹ zabawkê.

Oto nasza dru¿yna. Od lewej Julia Rêkas – kl. II, Pawe³ Polaszek – kl. III i Laura Czapla – kl. I.

GRATULUJEMY!!!!