W ZSP w Jab³owie odby³y siê zajêcia œwietlicowe, w których uczestniczy³y dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

2 - 5  luty 2015 r.

Pierwszego dnia zajêcia by³y nakierowane na poznanie siê i integracjê grupy. Z uœmiechem na twarzy uczestniczyliœmy w zabawach integracyjnych, ustaliliœmy zasady panuj¹ce na zajêciach œwietlicowych oraz przenieœliœmy siê w magiczny œwiat kolorów. Dzieci pozna³y now¹ technikê plastyczn¹- wydrapywankê na bazie kredek œwiecowych. Pomys³owoœæ i zaanga¿owanie dzieci okaza³y siê zdumiewaj¹ce.

Kolejny dzieñ up³yn¹³ pod has³em zajêæ muzyczno - ruchowych. Wspólnie uczyliœmy siê uk³adu tanecznego do piosenki z musicalu Grease, jak równie¿ przenieœliœmy siê w œwiat muzyki klasycznej. Przy akompaniamentach muzyki powa¿nej relaksowaliœmy siê wykonuj¹c prace plastyczne. Po niezwykle aktywnych æwiczeniach czeka³a na dzieci ma³a kulinarna niespodzianka- wspólne przygotowanie i pieczenie gofrów.

Œrodowe zajêcia rozpoczêliœmy od zabaw rozwijaj¹cych wyobraŸniê, wspomnienia z wakacji przenios³y nas w œrodowisko jezior, mórz i oceanów. Podziwialiœmy zdjêcia raf koralowych, poznaliœmy kilka ciekawostek œrodowiska wodnego i przy u¿yciu kilku kolorowych kartek papieru, sami stworzyliœmy nasze œwietlicowe akwaria. Zwieñczeniem trzeciego dnia zajêæ by³ seans bajki „Sposób na rekina”.

Kolejne dni podporz¹dkowane by³y zajêciom ruchowym, by³y to zarówno zajêcia na hali sportowej, jak i na œwie¿ym powietrzu. W zimowej scenerii jab³owskich okolic zje¿d¿aliœmy na talerzach zjazdowych, próbowaliœmy ulepiæ ba³wana oraz zorganizowaliœmy bitwê na œnie¿ki. Zmêczeni œnie¿nymi aktywnoœciami wróciliœmy do szko³y, gdzie czeka³a na nas prawdziwa uczta kanapkowa.

Ostatniego dnia dzieci podsumowa³y zajêcia jak bardzo atrakcyjne, a ich uœmiech by³ bezcennym podziêkowaniem za podjête dzia³ania.

Opracowa³a: Katarzyna Polakowska