Weso³y Œwiat Jana Brzechwy w Jab³owie

7 grudnia 2015 r.

Z okazji obchodów 200-lecia naszej szko³y najm³odsi uczniowie zorganizowali w dniu 7 grudnia spektakl pt. "Weso³y œwiat Jana Brzechwy". Przegl¹d utworów patrona okaza³ siê "strza³em w dziesi¹tkê". Uczniowie w piêknych i pomys³owych strojach, w ciekawej scenerii wcielili siê w role bohaterów utworów poety. Ka¿dy aktor (i ma³y, i du¿y, bo rodzice te¿ wystêpowali) mia³ oryginalny strój, niepowtarzalne rekwizyty i wzorowo opanowan¹ rolê. Na scenie obejrzeæ mo¿na by³o m. in. „Kaczkê Dziwaczkê”, „ZOO”, „Grzyby”, ”Samochwa³ê”, „W³os”, „K³amczuchê”, „Lenia”, „¯urawia i Czaplê”. Recytatorzy wygl¹dem i umiejêtnoœciami aktorskimi zachwycili wszystkich zebranych. Za swoje wystêpy nagrodzeni zostali przez liczn¹ widowniê: uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli gromkimi brawami.

Po wystêpach mo¿na by³o obejrzeæ wystawê prac dzieciêcych zorganizowan¹ w ramach szkolnego konkursu plastycznego.

Na koniec dzieci odwiedzi³ niezapowiedziany goœæ, Miko³aj, który obdarowa³ ich s³odkoœciami. Wraz z nim dzieciaki bawi³y siê weso³o. Dzieñ ten nale¿a³ do bardzo udanych.

Opracowa³a: B. Polaszek i J. Mykowska