"Witaminki dla ch³opczyka i dziewczynki"

25 kwietnia 2015 r.

W czwartek, 23.04.15r. uczniowie klas I-III pod has³em WIEM, CO JEM uczyli siê poprzez zabawê jaki wp³yw ma po¿ywienie i witaminy na nasze zdrowie. Po rozwi¹zaniu krzy¿ówki dowiedzia³y siê, ¿e ZDROWIE jest dla nas najwa¿niejsze.

O tym, ¿e nale¿y jeœæ owoce i warzywa, poniewa¿ s¹ zdrowe, wie ka¿de dziecko. Jednak czy dok³adnie orientujemy siê, sk¹d bierze siê ten dobroczynny wp³yw na nasz organizm? Uczniowie mieli za zadanie dowiedzieæ siê jakie witaminy znajduj¹ siê w owocach i warzywach. Ka¿da klasa przedstawia³a jedn¹ witaminkê.

Podczas œpiewania piosenki nast¹pi³a prezentacja klasowych "witaminek". Przedstawiciele klas przebrali siê za owoce lub warzywa, które maj¹ dan¹ witaminê.

Kolejnym zadaniem by³ wspólne wykonanie kukie³ki z dostêpnych owoców lub warzyw i zaœpiewnie piosenki o tematyce ekologicznej.

W swoich grupach rozwi¹zywa³y quiz ekologiczny, w którym nale¿a³o odpowiedzieæ na pytania zwi¹zane z wczeœniejszymi dzia³aniami.

Poziom by³ bardzo wyrównany, wszyscy zas³u¿yli na pami¹tkowe "ry¿owe medale". W³aœciwie mia³y one doœæ krótki ¿ywot, gdy¿ przez wiêkszoœæ zosta³y szybko zjedzone.

Na koniec podsumowaliœmy dzia³ania i znaczenie spo¿ywania owoców i warzyw. Ka¿da klasa otrzyma³ te¿ pami¹tkowy dyplom.

Opracowa³a: L. Witucka