CZYTANIE NARODOWE 2016 „Quo vadis” HENRYK SIENKIEWICZ

2 wrzeœnia 2016 r.

Kolejny raz z wielk¹ przyjemnoœci¹ do³¹czamy do „zaczytanych” w ca³ej Polsce. Przed nami chwile z ekscytuj¹c¹ lektur¹.
Zgodnie z nasz¹ zesz³oroczn¹ dewiz¹: „Kto czyta, ¿yje wielokrotnie. Kto czyta drugiemu, otwiera mu œwiat.” czytamy dla siebie i dla Innych, wierz¹c, ¿e buduje to przestrzeñ dla wra¿liwych i m¹drych ludzi, jakimi chcielibyœmy siê staæ.
W tym roku zaprzyjaŸniamy siê z „Quo vadis”, najpopularniejsz¹ powieœci¹ Henryka Sienkiewicza (i mimo up³ywu wielu lat od jej powstania do dnia dzisiejszego, najpopularniejsz¹ polsk¹ ksi¹¿k¹ na œwiecie).

Zapraszamy do udzia³u w pierwszych w tym roku szkolnym warsztatach czytelniczych:-)

Zanurzymy siê w œwiecie staro¿ytnego Rzymu, staniemy u zbiegu dwóch kultur - antycznej i chrzeœcijañskiej, poznamy fascynuj¹cych bohaterów.

Przed nami:
1. spacer po antycznym œwiecie,
2. wirtualne spotkanie z Sienkiewiczem,
3. czytanie fragmentów powieœci,
4. quizy i zadania zwi¹zane z lektur¹,
5. emisja polskiej ekranizacji „Quo vadis”.

Zapraszamy do wspólnej przygody.