Wycieczka pierwszaków do Tczewa

W ramach projektu „Odkrywamy swoje talenty”, uczniowie klas pierwszych udali siê na wycieczkê do Fabryki Sztuk w Tczewie. Dzieci wziê³y udzia³ w warsztatach edukacyjno artystycznych „ Mój w³asny teatrzyk kukie³kowy”, podczas których mog³y poczuæ siê, jak prawdziwy lalkarz i stworzy³y postaci do teatrzyku. Wszyscy w skupieniu pracowali, wycinali, naklejali… a¿ smoki, rycerze i królewny powsta³y.

Kolejn¹ niespodziank¹ by³o zwiedzanie wystawy „20 lat wolnoœci. Tczew 1920-1939”. Uczniowie mogli zapoznaæ siê z dziejami Tczewa. Dziêki efektom multimedialnym, wszyscy mogli przenieœæ siê w czasy dwudziestolecia miêdzywojennego, poznaæ ¿ycie mieszkañców i gwar ulic. Interaktywny quiz, multimedialna pod³oga i multimedialne manekiny bardzo zaciekawi³y ma³ych odbiorców.

Przed powrotem do szko³y, dzieci bawi³y siê beztrosko na Bulwarze i mog³y porównaæ zabytkowy most na Wiœle z jego modelem z makiety.

Wychowawcy klas pierwszych.