ŒWIÊTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Pod koniec wrzeœnia uczniowie klas trzecich obchodzili ŒWIÊTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Dzieci zbiera³y ziemniaki
z pola, rozpoznawa³y roœliny okopowe i przeprowadzi³y krótki wywiad z rolnikiem na temat pracy w polu. Dowiedzia³y siê, jakie s¹ etapy pracy przy zbiorze ziemniaków- od sadzonki do ziemniaka. Po godzinie zbierania ziemniaków dosz³y do wniosku, ¿e praca na roli jest bardzo ciê¿ka. Mia³y równie¿ okazjê rozpoznawaæ œlady pozostawione przez zwierzêta leœne. Po pracy czeka³a na dzieci niespodzianka, Pañstwo Makowscy i Maszka przygotowali wspania³y poczêstunek. By³y te¿ pieczone ziemniaki z ogniska oraz mnóstwo zabaw na œwie¿ym powietrzu. Bardzo dziêkujemy rodzicom Judyty i Kamili za wspania³e przyjêcie i umo¿liwienie doœwiadczenia pracy na roli.

NAUKA P£YWANIA

Kolejny ju¿ raz, od paŸdziernika do grudnia, uczniowie klas trzecich uczestnicz¹ w projekcie NAUKA P£YWANIA. Dzieci ucz¹ siê p³ywaæ lub doskonal¹ technikê p³ywania pod okiem doœwiadczonych ratowników i instruktorów. Przyjazny basen w hotelu REN w Starogardzie Gd. pozwala dzieciom przezwyciê¿yæ lêk przed wod¹. Dziewiêæ zajêæ na basenie na pewno pozwoli zdobyæ nowe umiejêtnoœci i wp³ynie na poprawê rozwoju fizycznego uczniów bior¹cych udzia³ w projekcie.

KOCIEWSKI FESTIWAL NAUKI

W czwartek, 5 paŸdziernika trzecioklasiœci wziêli udzia³ w zajêciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki w Starogardzie Gd. Pierwsze zajêcia, TAJEMNICA LICZB odby³y siê w Starogardzkiej Szkole Wy¿szej. Uczniowie wykonywali ró¿ne zadania zwi¹zane z liczbami i odkrywa³y ich tajemnice. Dowiedzia³y siê, ¿e brunetom szybciej wypadaj¹ w³osy wiêc blondyni maj¹ ich wiêcej. Kolejn¹ ciekawostk¹ by³a trwa³oœæ naszych rzês- wypadaj¹ nam po oko³o 28 dniach. Zdziwienie wzbudzi³a wœród dzieci informacja, ¿e kobiety mrugaj¹ o wiele czêœciej od mê¿czyzn. Po gimnastyce umys³u przysz³a kolej na æwiczenia z baletu i rytmiki w Starogardzkim Centrum Kultury. Dzieci po raz pierwszy mog³y us³yszeæ komendy wydawane w jêzyku francuskim. Po dok³adnym instrukta¿u, wykonanie æwiczeñ nie by³o ju¿ takie trudne. Dzieci zaciekawi³a sala do æwiczeñ, otoczona lustrami i dr¹¿kami.

To by³y ciekawe doœwiadczenia, które byæ mo¿e pozwoli³y odkryæ nowe talenty wœród naszych uczniów.