Koszykówka w naszej szkole… jest dla du¿ych i dla ma³ych. W okresie od wrzeœnia 2016 do kwietnia 2017 odbywa³y siê treningi dla wszystkich chêtnych, niezale¿nie od wieku i p³ci. Prowadzili je Michael Hicks i Anthony Miles – zawodnicy SKS Polpharma Starogard Gdañski. Zadzia³a³o siê tak dziêki du¿emu zaanga¿owaniu rodziców uczniów, sponsorów i pana T. Rogalskiego.

Du¿ym zainteresowaniem ciesz¹ siê równie¿ zajêcia koszykówki wœród najm³odszych uczniów jab³owskiej szko³y, a to za spraw¹ projektu „Akademia Koszykówki GAMA”. Uczniowie bardzo chêtnie bior¹ w nim udzia³. Na Majówce 2017 zorganizowanej przez Elewator Jab³owo najm³odsi koszykarze zaprezentowali swoje umiejêtnoœci. Odwa¿nie i pewnie koz³owali, podawali i rzucali pi³kami. Wystêp cieszy³ siê du¿ym zainteresowaniem obserwatorów tego wydarzenia. Ten „pokazowy trening” by³ mo¿liwy dziêki zaanga¿owaniu nauczyciela p. W. ¯ygowskiego i rodziców ma³ych zawodników.

Widz¹c wysi³ek uczniów, zaanga¿owanie nauczycieli oraz wsparcie rodziców Pani Dyrektor tak „zadzia³a³a”, ¿e w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy IV szko³y podstawowej bêd¹ mieli dodatkowe cztery godziny dydaktyczne w tygodniu treningu koszykówki. Dziêkujemy tym, którzy dbaj¹ o nasze uzdolnienia i zainteresowania.

Samorz¹d Uczniowski ZSP w Jab³owie