16 czerwca 2011 r. zostaliœmy zaproszeni na Festyn Integracyjny
do Rodzinnego Domu Dziecka Pañstwa ¯ygowskich

16 paŸdziernika 2011 r.

16 czerwca 2011 r. zostaliœmy zaproszeni na Festyn Integracyjny do Rodzinnego Domu Dziecka Pañstwa ¯ygowskich. Pojechaliœmy zwart¹ i przebojow¹ grup¹ uczniów ze szko³y podstawowej i gimnazjum. Razem z nami wybra³y siê Pani Wiesia i Pani Ania.

Atrakcji by³o naprawdê mnóstwo. Najpierw mia³ miejsce pokaz walk rycerskich i tañców dworskich. Mogliœmy poprzymierzaæ elementy strojów i spróbowaæ walki wrêcz. Okaza³o siê, ¿e walka taka wcale nie jest ³atwym zadaniem.

PóŸniej, zmieniaj¹c zupe³nie klimat, pos³uchaliœmy jak graj¹ i œpiewaj¹ Panowie Irek i Radek Ciecholewscy oraz Szymon Brucki reprezentuj¹cy teatr KuŸnia Bracka w Starogardzie Gdañskim. Poetyckoœæ tekstów i pe³en dobrych emocji klimat towarzysz¹cy wystêpom sprawi³y, ¿e zaczêliœmy œpiewaæ razem z artystami.

Przed publicznoœci¹ zaprezentowa³y siê dwie uczennice z kl. III PSP Natalia Goliat i Magdalena Mondrachowska, które od razu podbi³y serca s³uchaczy. Podczas trwania festynu nieustannie odbywa³y siê gry, zabawy, zawody sportowe i zrêcznoœciowe. Miêdzy innymi próbowaliœmy swoich si³ w przeci¹ganiu liny, chodziliœmy na szczud³ach, graliœmy w minihokeja, rzucaliœmy do celu.

Na zakoñczenie festynu wszyscy otrzymaliœmy upominki od Pani Jolanty ¯ygowskiej. Oczywiœcie nie mog³o zabrakn¹æ  wspólnego zdjêcia...

opracowanie:

A. Kuras