Gminny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas I- III

„ Bo co mo¿e, co mo¿e ma³y cz³owiek…. w Akademii Pana Jana” pod takim has³em odby³a siê 3 kwietnia w PSP w Jab³owie IV edycja konkursu polonistycznego dla uczniów klas I-III. Wziê³o w niej udzia³ 7 szkó³. Konkurs, tak jak poprzednie, przebiega³ na dwóch p³aszczyznach: indywidualnej  i  grupowej. Uczestnicy walczyli o punkty  i dobre miejsca dla siebie i swoich szkó³. Musieli wykazaæ siê znajomoœci¹ utworów Jana Brzechwy, rozwi¹zywali test i pisali dyktando. Wszyscy wykonywali swoje zadania w wielkim skupieniu  i  z wypiekami na twarzy. Trema nieco ust¹pi³a przy rozwi¹zywaniu zadañ grupowych.

Szko³om dziêkujemy za udzia³, uczestnikom zaœ gratulujemy wyników.

Oto najlepsi w swoich kategoriach:
Klasa I:

I miejsce - Ma³gosia Rusiñska Rokocin
    II miejsce - Aleksandra Bruska Rywa³d
    III miejsce - Natalia Niezgoda Jab³owo

Natalia Niezgoda kl. I

Klasa II:

I miejsce -  Regina Kosiedowska Kokoszkowy

II miejsce -  Monika Schmidt Trzciñsk

III miejsce -  Natalia Bruska Rywa³d

Klasa III :

I miejsce - Wiktoria Pietrasik Jab³owo

II miejsce Partycja Delewska D¹brówka

III miejsce – Oliwia Brandt Trzciñsk

Wiktoria Pietrasik kl. III

W zmaganiach zespo³owych najlepiej wypad³a dru¿yna ze szko³y w Trzciñsku, tu¿ za ni¹ uplasowa³a siê dru¿yna z D¹brówki, gospodarzom przypad³o III miejsce.

Dru¿yna z Jab³owa zajê³a III miejsce

Do zobaczenia za rok.