Kulturalne wêdrówki

Uczniowie V klasy ZSP w Jab³owie skorzystali niedawno z ciekawej propozycji Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod has³em „Kulturalne wêdrówki”. Przez ca³e przedpo³udnie wêdrowaliœmy po stolicy Kociewia z pani¹ Hann¹ Wnuk – Zaremba i poznawaliœmy kulturalne placówki, do których warto zajrzeæ. Odwiedziliœmy miêdzy innymi: Muzeum Ziemi Kociewskiej, Centrum Informacji Turystycznej, Kino „Sokó³”, Starogardzkie Centrum Kultury i oczywiœcie Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wszêdzie przyjmowano nas z ¿yczliwoœci¹, udzielano niezbêdnych informacji oraz odpowiadano na nasze pytania. Wycieczka ta przede wszystkim umo¿liwi³a nam bli¿sze poznanie miasta, pozwoli³a nabyæ orientacji, gdzie mo¿emy zdobyæ informacje o przedsiêwziêciach kulturalnych, jakie maj¹ miejsce w naszym regionie. Mamy nadziejê, ¿e wkrótce skorzystamy z równie interesuj¹cej propozycji, ale tym razem wzbogaconej o zajêcia warsztatowe, w których bêdziemy mogli wykazaæ siê swoimi umiejêtnoœciami i wiedz¹.

Uczniowie V klasy ZSP w Jab³owie

W Muzeum Ziemi Kociewskiej z sympatycznym panem Zbigniewem Potockim