Kolejna lekcja historii…..

W naszej szkole lekcje czasem s¹ zaskakuj¹ce. Nauczyciele te¿ ludzie i potrafi¹ zadbaæ o to, by nie wszystkie lekcje by³y jednakowe, czasem trafi siê nawet weso³a, inna ni¿ wszystkie. Tak¹ lekcj¹ by³a ostatnia lekcja historii w klasie V. Temat brzmi¹cy „Wœród bogów greckich” na pocz¹tku niewiele mówi³ uczniom, jednak w trakcie lekcji poznawali, co to jest mit, bogowie greccy, jacy byli, czym siê opiekowali i po czym mo¿na ich rozpoznaæ?

Dziêki komu to wszystko poznawali? Dziêki SOBIE!

Poprzebierani za bogów greckich uczniowie sami sobie prezentowali „boskie” postaci. Wiedzê wszyscy ³atwiej sobie przyswajali, a i œmiechu przy tym by³o, co niemiara. Kolega z pierwszej ³awki wdzia³ chustê mamusi, kolejny z nich biega³ po szkole w sanda³ach, które na dodatek ci¹gle mu siê rozwi¹zywa³y. Jedna z kole¿anek wyst¹pi³a w szlafroczku i peruce, która bardzo trafnie oddawa³a tê boginiê, za któr¹ by³a przebrana. Mieliœmy te¿ boga z m³otem kowalskim (prawdziwym!!!), który ¿a³owa³, ¿e tata nie pozwoli³ mu zabraæ kowad³a…. By³y piêkne stroje dziewcz¹t przebranych za boginie i fantazyjne mêskie stroje bogów. Nawet Cerber - trójg³owy pies strzeg¹cy Tartaru pojawi³ siê na grubym ³añcuchu.

Na koniec lekcji klasa V posz³a na paluszkach do swojej wychowawczyni i zrobi³a jej piêkn¹ niespodziankê, a Pani Kasia by³a zachwycona, bo jak tu nie byæ skoro ca³a klasa by³a przygotowana do zajêæ i jeszcze œwietnie siê bawi³a? ;)