NAJLEPSI ABSOLWENCI NASZEJ SZKO£Y W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

Paulina Wylêg³y ukoñczy³a Publiczne Gimnazjum w Jab³owie ze œredni¹ ocen 5,88 i wzorowym zachowaniem. Jest uczennic¹ aktywnie uczestnicz¹c¹ w ¿yciu klasy i szko³y oraz lokalnej spo³ecznoœci. Jest przewodnicz¹c¹ Samorz¹du Uczniowskiego, pomaga w szkolnej bibliotece i dy¿uruje podczas przerw na szkolnych korytarzach. Reprezentuje szko³ê podczas ró¿nych uroczystoœci, np. w Powiatowym Przegl¹dzie Piosenki Niemieckiej i Angielskiej, Wielkiej Orkiestrze Œwi¹tecznej Pomocy, w imprezach Ko³a Gospodyñ Wiejskich, Dniach otwartych drzwi szko³y, œrodowiskowym Dniu Matki i w wielu innych. Pomaga przy organizacji tych¿e imprez poprzez przygotowanie dekoracji, pomoc w sprz¹taniu, czêsto prowadzi³a konferansjerkê itp.

Paulina bra³a udzia³ w licznych konkursach przedmiotowych: matematycznym, polonistycznym, jêzyka niemieckiego oraz zawodach sportowych na szczeblu gminnym, rejonowym i powiatowym w koszykówce i siatkówce. Biega³a tak¿e w corocznie organizowanym Biegu Kociewskim. Poza tym wziê³a udzia³ w wojewódzkim konkursie na plakat promuj¹cy m³odzie¿ow¹ inicjatywê ekologiczn¹ pt.: „M³odzi aktywni – w lasach i na polach”, w którym zajê³a VI miejsce; w Kociewskim Konkursie Twórczoœci Plastycznej Dzieci i M³odzie¿y „Krajobraz Kociewia – tradycje i wspó³czesnoœæ”, gdzie otrzyma³a wyró¿nienie. Wziê³a udzia³ tak¿e w konkursie „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” organizowanym przez PG nr 1 w Starogardzie Gdañskim oraz w szkolnym konkursie na logo „Hydroprojekt”.

Dziewczyna jest osob¹ wszechstronnie utalentowan¹. Aktywnie uczestniczy³a w zajêciach pozalekcyjnych: matematycznych, chemicznych, fizycznych, sportowych, zajêciach Szkolnego Ko³a Teatralnego. Podczas ró¿nego typu imprez i uroczystoœci zachwyca³a zebranych swoimi wystêpami wokalnymi i tanecznymi czy gry na gitarze. Jakby tego by³o ma³o, œpiewa równie¿ w Chórze Parafialnym Caritas.

Paulina jest lubiana przez wszystkich kolegów i kole¿anki. Jest sympatyczna i uprzejma, chêtnie pomaga w ka¿dej sytuacji, nie wdaje siê w spory, ale stara siê im zapobiegaæ i je ³agodziæ. Nigdy nie odmawia pomocy rówieœnikom, opiekuje siê m³odszymi kole¿ankami i kolegami np. podczas szkolnych wyjazdów.

Swoj¹ sumienn¹ prac¹ i osi¹gniêtymi wynikami oraz postaw¹ uczennicy i kole¿anki dowiod³a, ¿e w pe³ni zas³uguje na miano najlepszej absolwentki naszej szko³y w roku szkolnym 2008/2009. Gratulujemy!

Katarzyna Wiœniewska ukoñczy³a Publiczn¹ Szko³ê Podstawow¹ w Jab³owie ze œredni¹ ocen 5,33 i wzorowym zachowaniem. Jest uczennic¹, która bra³a udzia³ w licznych konkursach przedmiotowych (np. matematycznym, polonistycznym, historycznym), a tak¿e w zawodach sportowych na szczeblu szkolnym, gminnym, rejonowym i powiatowym.

Kasia od czwartej klasy szko³y podstawowej uczestniczy³a w zajêciach szkolnego ko³a teatralnego i wystêpowa³a we wszystkich przedstawieniach teatralnych œwietnie radz¹c sobie z powierzon¹ jej rol¹. Anga¿owa³a siê w przygotowania ró¿nych uroczystoœci szkolnych i œrodowiskowych, np. Dni otwartych drzwi szko³y, Dzieñ Matki, Dzieñ Dziecka, DEN itd.

Dziewczyna cieszy siê sympati¹ rówieœników, jest mi³a i kole¿eñska. Zdecydowanie unika sytuacji konfliktowych. Zawsze z szacunkiem odnosi siê do starszych, jest chêtna do pomocy w ró¿nego rodzaju przedsiêwziêciach.

Osi¹gniêtymi wynikami i wzorow¹ postaw¹ zas³u¿y³a na miano najlepszej absolwentki naszej szko³y w roku szkolnym 2008/2009.

Rada Pedagogiczna ZSP w Jab³owie