Magia Szkolnej Nocy

W pi¹tek 5 grudnia o godz. 20:00 w ZSP w Jab³owie pojawi³y siê istoty obdarzone magicznymi przymiotami, talentem, wra¿liwoœci¹, bogactwem wewnêtrznym etc. W wiêkszoœci przypadków istoty owe przypomina³y uczniów jab³owskiego gimnazjum oraz pani¹ Dyrektor i niektórych nauczycieli. W samym œrodku nocy do³¹czyli te¿ inni goœcie, m.in. panie: Gra¿yna Biodrowska i Helena Jastrzemska oraz panowie: B.Jastrzemski, W.Wika i H.Snaza.

Swoj¹ obecnoœæ na „Terenach miêdzy… rzeczywistoœci¹ a fantastyk¹, szkoln¹  proz¹ a poezj¹ nocy, obowi¹zkowoœci¹ a wyobraŸni¹” uczestnicy potwierdzili  – podpisuj¹c magiograf – zobowi¹zuj¹c siê tym samym do zachowania kultury, wyczarowania atmosfery ¿yczliwoœci i tolerancji, dzielenia siê talentami i dobrym humorem, darzenia szacunkiem.

Wszyscy obecni uczestnicy rozwijali szare komórki, tworz¹c magiczne krzy¿ówki, których has³o brzmia³o: „Magia jest w ka¿dym z nas”. Uczestniczyli b¹dŸ prowadzili pokaz magicznej mody. Czytali fragmenty niesamowitych ksi¹¿ek i opowiadali „budz¹ce ró¿ne emocje” historie. Œpiewali magiczne pieœni.

Szybko nadesz³a magiczna godzina. Mrok grudniowej nocy rozœwietli³y dziesi¹tki ogni. Pop³ynê³y czarowne pieœni w wykonaniu Angeliki Radtka, Asi Popów, Karoliny Ellert, Pauliny Wylêg³y oraz Dawida Soko³owskiego  i Mateusza Wikii oraz  niebiañska muzyka akompaniamentu mistrza muzyki obojga œwiatów  - pana Krzysztofa Tomczyka. Chochlik nie zapomnia³ o nas i dzia³a³ tej nocy. Technika pozazdroœci³a metafizyce i spowodowa³a drobne mikrofonowe zgrzyty.  Có¿, nie ka¿dy ze œwiatów jest doskona³y. Po pó³nocy z pochodniami i piosenk¹ „I ogni kiedyœ gaœnie blask” pochód uczestników obszed³ teren szko³y. Og³oszono wreszcie wyniki przeprowadzonych wczeœniej plebiscytów. Najwiêksz¹ osobowoœci¹ szkoln¹ nocy zosta³a Sylwia Wrosz. Najbardziej ekskluzywnym modelem Kamil Pietrasik, a najefektowniejszymi modelkami obwo³ano Sarê Maki³ê i Nataliê Discher. Czarodziejk¹ piêknego s³owa zosta³a Daria Kuchanna.

Po kilku godzinach duchowego ucztowania fizycznoœæ upomnia³a siê o swoje prawa. Najbardziej oczekiwanym czarem okaza³ siê (a w³aœciwie okaza³¹ siê) czar…Kazupy. Zgodnie z upodobaniami magicznej wiêkszoœci … pomidorowej.

Pani Ania Kuras ucieleœnienie czaru japoñskiej magii (wczeœniej jedna z najaktywniejszych uczestników imprezy) zamieni³a na chwilkê ró¿d¿kê na … chochlê. Towarzyszy³a jej w tym zajêciu pani Lucyna Witucka. Na krótk¹ chwilê opuszczona poczu³a siê dobra wró¿ka magicznej nocy pani Wiesia Krzy¿anowska. Na krótk¹ chwilê potrzeby cia³a zatriumfowa³y nad potrzebami ducha.  Wró¿ka okaza³¹ siê wyrozumia³a i s³usznie, bo ju¿ po chwili nape³nione brzuchy przesta³y rz¹dziæ uczestnikami i wszystko wróci³o do magicznej normy.

Sporo po pó³nocy miêkkie materace œci¹gnê³y uczestników na salê gimnastyczn¹ i utuli³y do snu. Pozostali s³uchali arii z „Upiora w operze”, inni œpiewali je w myœl zasady „ka¿dy mo¿e”. Przed snem straszy³ jeszcze, choæ w³aœciwie raczej bawi³ Dracula i Frankenstein i dobre stare niemieckie kino. 6 grudnia nie mog³o zabrakn¹æ najwa¿niejszego magicznego bohatera – Miko³aja. Tym razem przyby³ w przebraniu incognito i rozdawa³ symboliczne upominki uczestnikom.

Rankiem gor¹ca herbata i œniadanie ze œwie¿ych bu³eczek, upieczonych, zafundowanych i przywiezionych uczestnikom przez niezawodnego pana Andrzeja Fisika, zakoñczy³y te nietypowe dla codziennej szko³y warsztaty.

Czarodziejska atmosfera Szkolnej Nocy to w du¿ej mierze zas³uga bajecznej dekoracji, któr¹ wyczarowa³y organizatorki imprezy przy wspó³pracy pañ z obs³ugi.

Wszystkim, którzy przyczynili siê do tego, ¿e wszystkie magiczne istoty mog³y spotkaæ siê tej grudniowej nocy z ca³ego serca dziêkujemy.

Zaczarowani uczniowie ZSP w Jab³owie