Spotkanie z Morzem Ba³tyckim.

Przez ca³y rok szkolny uczniowie klasy pierwszej pilnie pracowali, by pojechaæ na klasow¹ wycieczkê.

czerwiec 2010 roku

W Gdyni przywitaliœmy siê z Morzem Ba³tyckim i bawiliœmy siê na nadmorskim placu zabaw.

Aby lepiej poznaæ nasze morze, udaliœmy siê na zajêcia laboratoryjne w Gdyñskim Akwarium. W Sali wyk³adowej obejrzeliœmy prezentacjê pt.: "Zwierzêta i roœliny Morza Ba³tyckiego",

a potem w laboratorium mogliœmy sami sprawdziæ swoj¹ wiedzê. Ka¿de dziecko bada³o pod mikroskopem morskie tajemnice. Przygl¹daliœmy siê ró¿nego rodzaju muszelkom i badaliœmy krewetki. Wszyscy mogli poczuæ siê prawdziwymi naukowcami.

Wielk¹ niespodziank¹ by³a mo¿liwoœæ zanurzenia r¹k w wodzie i dotykanie niektórych ryb morskich.

W czasie zwiedzania zobaczyliœmy zwierzêta ¿yj¹ce w wodach ca³ego œwiata. Niektóre wywar³y na nas ogromne wra¿enie, poniewa¿ znaliœmy je tylko z ksi¹¿ek lub filmów. Nawet wielka oœmiornica, wczeœniej zwiniêta i schowana, na nasze powitanie roz³o¿y³a macki na szybie i pokaza³a siê w ca³ej okaza³oœci.

Nastêpny punkt wycieczki by³ równie¿ zwi¹zany z wod¹. Tym razem pojechaliœmy do Parku Wodnego w Sopocie. Mogliœmy tam korzystaæ z wielu atrakcji.

Chêtne dzieci zje¿d¿a³y z krêtej zje¿d¿alni, inne korzysta³y z hydromasa¿u albo doskonali³y technikê p³ywania. Zabawy w wodzie sprawi³y dzieciom wiele radoœci.