Historii mo¿na uczyæ siê zawsze i wszêdzie, niekoniecznie w ³awce szkolnej. 70 rocznica wybuchu II wojny œwiatowej to odpowiedni czas na przypomnienie tragicznych losów narodu polskiego. Z tej okazji uczniowie klas pierwszej i drugiej PSP w Jab³owie postanowili 2 wrzeœnia pojechaæ na Westerplatte i oddaæ ho³d tym wszystkim, którzy bohatersko walczyli za wolnoœæ ojczyzny i oddali za ni¹ ¿ycie.

Zwiedzanie terenu by³ej Wojskowej Sk³adnicy Transportowej rozpoczêli od Wartowni nr 1, w której obecnie znajduje siê muzeum. Nastêpnie obejrzeli ruiny koszar i udali siê pod Pomnik Obroñców Westerplatte. Odbyli te¿ spacer nabrze¿em.

Kolejnym punktem wycieczki by³o zwiedzanie Gdañska: piêknej zabytkowej Starówki oraz powitanie Neptuna. Odwiedzili równie¿ wytwórniê cukierków „Ciuciu”. Tam mieli okazjê zapoznaæ siê z procesem produkcyjnym ³akoci i posmakowaæ s³odkoœci. Bogatsi o doœwiadczenia, pe³ni niesamowitych wra¿eñ wrócili do domu.

A.Walentowska-Górzyñska i B.Polaszek