Magia GRUDNIA, magia ŚWIĄT!

Każdy o tym dobrze wie,
że grudniowe wspomnienia każdy ma,
każdy również tworzy je…
dla siebie i dla innych.

Tak jest wśród naszej szkolnej społeczności. Od zawsze odwiedza nas Mikołaj i też my jesteśmy Mikołajami. Pieczemy pierniczki, a potem obdarowujemy nimi innych. Przygotowujemy Jasełka i prezentujemy je gościom. Tak było na szkolnych i klasowych uroczystościach, które za nami, ale i przed nami.

Jak co roku od wielu, wielu lat gościliśmy na wigilijnym spotkaniu członków i gości Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddziału Pomorskiego – Koło w Starogardzie Gdańskim. To było w sobotę 9 grudnia.

Dzień wcześniej, czyli 8 grudnia współorganizowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem JABŁONKI, Sołtysem Panem Krzysztofem Mondrachowskim i Radną Gminy Panią Grażyną Biodrowską miłe przedświąteczne spotkanie dla Seniorów i zaproszonych gości. Występ uczniów pod opieką p. Karoliny Rychert i p. Ewy Mazurowskiej wzruszył zebranych, a śpiew chóru pod kierunkiem Ks. Proboszcza Gerarda Jakubiaka wprowadził w radość Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło życzeń od organizatorów oraz Wójta Gminy Pani Magdaleny Forc-Cherek.

Dzięki Rodzicom i Wychowawcom klas zorganizowaliśmy słodki kiermasz i „seans filmowy” z pysznym popcornem. Zebrane środki Samorząd Uczniowski przekazał Absolwentowi naszej szkoły na rehabilitację po ciężkiej chorobie. Jesteśmy także w trakcie przygotowywania Szkolnej Szlachetnej Paczki (MY: uczniowie, przedszkolacy, rodzice, pracownicy szkoły, anonimowi darczyńcy), którą obdarujemy potrzebujących w naszym środowisku.

Przed nami spotkanie opłatkowe dla uczestników Kociewskiej Pielgrzymki Rowerowej, a także wigilijne spotkania klasowe z udziałem rodziców. Najmłodsi przygotowują występy świąteczne dla swoich rodziców. Punktem kulminacyjnym będzie Szkolne Śpiewanie Kolęd.

Grudzień jest piękny! Piękny w dobro, życzliwość, tolerancję, zaangażowanie… Chciałoby się powiedzieć GRUDNIU trwaj!