Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Jabłowie

 

 

 

Rok 2019 – Olka Andreskowska, Paweł Polaszek i Antek Rogowski podczas treningu.

Tutaj już na zawodach – MISTRZOWIE!!!!


2011 rok

XXXIV Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Iławie
Drużyna naszego gimnazjum z Jabłowa zajęła VI miejsce.
Na filmie Karol Minuth uczeń gimnazjum w Jabłowie podczas bezbłędnego przejazdu po torze przeszkód.


MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Na parkingu przy szkole powstało mobilne miasteczko ruchu drogowego. Dzięki współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku, zostało ono wyposażone m.in. w znaki drogowe.

Miasteczko zaprojektował nauczyciel wychowania komunikacyjnego p. Bronisław Belczewski, a wykonali je (przy wsparciu p. Józefa Olszynki) panowie Rafał Rogowski i Janusz Herkt. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w powstaniu „mini  miasteczka ruchu drogowego”. Niech służy każdemu uczniowi (dużemu i małemu) w doskonaleniu umiejętności poruszania się po drogach zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.


2010 rok

XXXIII Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Oskar Laskowski, Karol Minuth i Artur Piechowski zajęli III miejsce w POLSCE 

Ten sukces poprzedzały godziny treningów i nauki, zwycięstwo w etapach: gminnym, powiatowym

i wojewódzkim, a wszystko pod kierunkiem nauczyciela p. Bronisława Belczewskiego.

Wspierali ich również: Urząd Gminy Starogard Gdański oraz Gminny Zakład Usług Komunalnych w Jabłowie.


2009 rok
XXXII Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Drużyna naszego Gimnazjum w Jabłowie zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, które odbyły się w Starogardzie Gd. 16.04.2009 r. Kolejnym etapem turnieju są eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w Garczynie koło Kościerzyny 15 – 16 maja 2009 r.


2008 rok
XXXI Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W piątek 17 kwietnia 2008 r. ZSP w Jabłowie wygrało Gminny Turniej BRD  w kategorii GIMNAZJUM!!!
Szkoła Podstawowa zajęła II miejsce!!!

27 kwietnia 2008 r. nasza drużyna z Gimnazjum zajęła IV miejsce w Powiatowym turnieju BRD w Starogardzie Gdańskim.


2007 rok
XXX Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa zakwalifikowała się do konkursu ogólnopolskiego i zajęła tam
15 miejsce. Gminny konkurs odbywał się w Dąbrówce, powiatowy w Starogardzie Gdańskim,
wojewódzki w Garczynie, a ogólnopolski w Bochni. Reprezentacja to:
Alina Brodnicka, Oskar Laskowski I Artur Piechowski.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do konkursu wojewódzkiego w Garczynie i zajęło tam 2 miejsce.
Reprezentacja to: Patrycja Sikora, Kamila Kłos i Krystyna Tubaja.


2006 rok
XXIX Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa niestety nie przeszła do dalszych eliminacji, ponieważ na gminnym konkursie
w Dąbrówce zajęła 2 miejsce.
Reprezentacja to: Alina Brodnicka, Oskar Laskowski I Artur Piechowski.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do konkursu wojewódzkiego i zajęło tam 2 miejsce.

Reprezentacja to: Patrycja Sikora, Kamila Kłos i Krystyna Tubaja.

Dzięki Urzędowi Gminy w Starogardzie wszyscy uczestnicy turnieju wyjechali z Dąbrówki
z drobnymi upominkami. W sprawnym przeprowadzeniu eliminacji nieocenioną pomocą służyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie, a imprezę uświetnił swoją obecnością – inspektor do spraw oświaty pan Włodzimierz Bieliński. Do kolejnego etapu turnieju awansowały drużyny z PSP w Dąbrówce i Gimnazjum w Jabłowie.

Eliminacje powiatowe – Starogard 21.04.2006

Eliminacje powiatowe odbywają się w Zespole Szkół Publicznych nr.4 w Starogardzie Gd. Spotykają się tam zwycięskie drużyny eliminacji miejskich lub gminnych powiatu. Tym razem pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Szkoły podstawowe na zmianę z gimnazjami pisały testy pod czujnym okiem Michała Wołoszyka pokonywały tor przeszkód. O kluczu odpowiedzi do testów chciałbym jak najszybciej zapomnieć (testy i klucz do testów dostarczane są z Gdańska). Tylko dzięki przychylności komisji turniejowej wyniki nie zostały wybaczone. Po kilkukrotnym poprawianiu testów można było przystąpić do podliczania wyników.
W kategorii szkół podstawowych zdecydowanie wygrała reprezentacja Dąbrówki zajmując indywidualnie trzy pierwsze miejsca, natomiast wśród gimnazjów po niesamowicie wyrównanej „walce” wygrała reprezentacja Jabłowa, pozostawiając za sobą Godziszewo i Starogard. Po raz pierwszy w historii tego turnieju szkoły Gminy Starogard wygrały obie kategorie i reprezentowały powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Finał wojewódzki – Garczyn 12,13.05.2006

Sam udział w finale wojewódzkim jest już nagrodą za zwycięstwo w eliminacjach powiatowych. Zawody odbywają się w ciągu dwóch dni. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie oraz imprezy towarzyszące (ognisko z kiełbaskami, dyskoteka). Wszystko byłoby super gdyby nie trzeba było rywalizować o zwycięstwo z pozostałymi dwudziestoma najlepszymi reprezentacjami(w każdej kategorii) województwa pomorskiego.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu i śniadaniu szkoły podstawowe i gimnazja jeździły
na zmianę tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. Tor przeszkód bardzo prosty, ale przeciwnicy bardzo silni, jeden błąd powodował utratę wielu punktów, a niestety stres powoduje, że czasami nie można pokazać w pełni swoich umiejętności. Punkty kontrolne na miasteczku ruchu drogowego usytuowane w ten sposób, że najbardziej doświadczeni opiekunowie nie ryzykowali doradzania, w jaki sposób do nich dojechać, aby nie popełnić błędu. Testy bardzo trudne szczególnie dla gimnazjalistów. Klucz odpowiedzi do testów -…! Pełni niepokoju oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dąbrówka pomimo drobnych wpadek wygrała i będzie reprezentować województwo pomorskie w finale. Jabłowo zajęło II miejsce przegrywając z drużyną z Szemudu różnicą mniejszą niż jeden błąd! (po przeliczeniu na punkty). Wyjeżdżaliśmy
z Garczyna z mieszanymi uczuciami.

Serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Polaszkowi za poświęcenie własnego czasu
i bezpieczne transportowanie nas do Garczyna autokarem GZUK w Jabłowie.

Finał Ogólnopolski – Wiechlice 2-4.06.2006

Wiechlice położone są koło Szprotawy w południowej części województwa lubuskiego. Miejscowość powstała na pozostałościach byłej bazy wojsk rosyjskich. Na każdym kroku widać ruiny lub zaadaptowane na potrzeby mieszkańców bunkry, koszary wojskowe, pas startowy.


2005 rok
XXVIII Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Reprezentacja szkoły podstawowej niestety nie przeszła do dalszych eliminacji, ponieważ na gminnym konkursie w Dąbrówce zajęła 2 miejsce.

Miasteczko ruchu drogowego w Garczynie.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do powiatowego konkursu i zajęło tam 2 miejsce.


2004 rok
XXVII Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Reprezentacja szkoły podstawowej niestety nie przeszła do dalszych eliminacji, ponieważ na gminnym konkursie w Dąbrówce zajęła 2 miejsce.

Jeden z reprezentantów gimnazjum Mateusz Brodnicki, który na każdych eliminacjach indywidualnie zajmował wysokie miejsca.

Gimnazjum: pierwszy raz w historii szkoła w Jabłowie zajęła 1 miejsce na ogólnopolskim turnieju. Gminne odbyły się w Dąbrówce, powiatowe  w Starogardzie Gdańskim, wojewódzkie w Tczewie a ogólnopolskie w Gdańsk – Sopot.

Reprezentacja to: Mateusz Brodnicki, Maja Belczewska i Marek Sikora.


2003 rok
XXVI Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa zajęła 2 miejsce w Gminnych eliminacjach odbywających się w Dąbrówce.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do powiatowych eliminacji i zajęło tam 2 miejsce.


2002 rok
XXV Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa zajęła 2 miejsce w Gminnych eliminacjach odbywających się w Dąbrówce.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do powiatowych eliminacji i zajęło tam 2 miejsce.


2001 rok
XXIV Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa: 3 miejsce w gminnym konkursie odbywającym się w Dąbrówce.

Gimnazjum: zakwalifikowało się do eliminacji powiatowych i zajęło tam 4 miejsce.


2000 rok
XXIII Finał Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Uczniowie klas IV – VII pod czujnym okiem pana Bronisława Belczewskiego, doskonalili umiejętności jazdy na rowerze i szlifowali wiadomości z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. I z jakim skutkiem? Doskonałym, bowiem nie tylko drużyna z naszej szkoły w składzie : Wiktor Wojtaś, Adrian Arim, Bartosz Minuth, Marek Sikora, Maja Belczewska, zdobyła w tym roku tytuł najlepszej w  powiecie starogardzkim, ale na wojewódzkich Eliminacjach Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego ta wspaniała piątka uplasowała się na II pozycji! To nie lada osiągnięcie.

Opiekun i świetny nauczyciel szkół podstawowych i gimnazjalnych
mgr Bronisław Belczewski

opracowanie: Alina Brodnicka