Dzisiaj uczniowie klas młodszych ale też młodzież poznała Fundację Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka. 📚

W ramach działań fundacji z którą współpracuje p. Asia Leszka przyjęliśmy odwiedziny Myszek Podróżniczek, wędrujących po szkołach szpitalnych w całej Polsce. Ich rolą jest towarzyszenie dzieciom ze szkół szpitalnych, terapeutycznie pomagając im w trudach i zmaganiach podczas choroby.
🐭 Myszka Franciszka i 🐭 Myszek Zbyszek, bo tak się nazywają, pomieszkiwały już razem z dziećmi/pacjentami oddziałów szpitalnych w Szczecinie, Łańcucie i Rzeszowie. W maju przyjechały do Starogardu i mieszkają w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie uczestniczyły we wszystkich wycieczkach i wydarzeniach wspólnie z uczniami.
Za chwilę wyruszają na wakacje do Olsztyna gdzie czekają na nie dzieci z oddziału Onkologicznego.
Oddział Bajka ❤️ to przede wszystkim bogactwo terapeutycznych książek które w prosty sposób tłumaczą trudne rzeczy. Kilka z nich przyjechało dziś razem z Myszkami na lekcje plastyki.
😘 Bardzo dziękuję uczniom klasy 2a i 2b oraz dziewczynkom z kl.5a za wykonane kartki z pozdrowieniami 😘😘😘
Życzmy Myszkom 🐭🐭 udanych wakacji a dzieciom które będą wraz z nimi dużo zdrowia!!