Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Jabłowie otrzymała finansowanie ze środków Ministra Edukacji na realizację wycieczki/wycieczek szkolnej/szkolnych w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „ Podróże z klasą”.

„Podróże z klasą” jest przedsięwzięciem Ministra Edukacji, a jego celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przyznane środki finansowe w formie dotacji celowej przeznaczone są na finansowanie pięciodniowej wycieczki szkolnej do Wieliczki – Krakowa – Sułoszowa – Zakopanego dla uczniów klas VII-VIII związanej z poznawaniem tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki.

Finansowanie umożliwi m. in. pokrycie kosztów przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia, wstępów do:

1. Muzeum Zamek Wawel
  2. Kopalnia Soli WIELICZKA
  3. Muzeum Zamek Pieskowa Skała
  4. Muzeum Tatrzańskie: Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza i Muzeum: Willa Koliba
  5. Muzeum Tatrzańskie: Muzeum im. Karola Szymanowskiego: Willa Atma
  6. Muzeum Tatrzańskie: PALACE

Całkowity koszt zadania wynosi łącznie 49476 zł, natomiast wysokość przyznanej dotacji stanowi kwota 49476 zł.

Termin realizacji projektu 20 grudnia 2024 r.