ŚWIĘTO PAPIESKIE

Dnia 23 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji  Święta Papieskiego.

Złożyły się na to święto dwie uroczystości:

  • Pierwsza to 40-sta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Metropolity Krakowskiego – Karola Wojtyły.
  • Druga natomiast to 100-tna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawienie zatytułowane było „Jan Paweł II – Papież wolności i pokoju”.

Przypomnieliśmy wydarzenia, jakie Karol Wojtyła przeżył podczas II wojny światowej oraz te z 16 października  1978 r. Pokazaliśmy Jana Pawła II jako wielkiego patriotę i niestrudzonego Pielgrzyma Pokoju. Usłyszeliśmy wypowiedzi  Papieża oraz chętnie śpiewanych piosenek.

Uroczystość przygotowała katechetka M. Wygocka wraz z uczniami PSP i III klasy gimnazjum.


Przed Uroczystością Wszystkich Świętych członkowie Szkolnego Koła Caritas udali się na pobliski cmentarz, aby uporządkować opuszczone i  zaniedbane groby. Złożyliśmy stroiki, chryzantemy oraz zapaliliśmy znicze. Niech pamięć o tych, którzy odeszli będzie trwała, bo  „Umarli chcą być pochowani w sercach”.


ORSZAK  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych już po raz kolejny w murach naszej szkoły miało miejsce spotkanie różnych świętych. Wśród  aniołów korytarzem szkoły przeszedł orszak wszystkich świętych. Byli  wśród nich: święty Stanisław Kostka, święty Józef, święty Dominik Savio, święta Bernadetta, święty Piotr, królowie i inni.

Po radosnym przemarszu wszyscy spotkaliśmy się na holu, aby wyśpiewać ulubione piosenki o świętych oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Opublikowany przez Lucyna Mania Poniedziałek, 19 listopada 2018

Spotkanie przygotowała katechetka M. Wygocka