ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodziliśmy
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc aby było jaśniej i radośniej w ubiorze dominował u nas kolor żółty, a hol szkolny udekorowany został w radosne i kolorowe ozdoby oraz życzliwe hasła: „ Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej” …
Tego dnia zadaniem dla najmłodszych było wykonanie rysunku wywołującego uśmiech na twarzy losowo wybranego kolegi. Wszystkie dzieciaki spisały się na 6!
Starsi zaś dzielili się „czarodziejskimi karteczkami” na przerwach z przyjaciółmi, nauczycielami oraz pracownikami szkoły. „Przepraszam”, „Dziękuję”, „Miłego dnia”, „Wszystkiego najlepszego”… – niby banalne, znane nam wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego .
Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest pojęciem abstrakcyjnym, a pozytywna energia, którą przekazywaliśmy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą. Niech to święto trwa jak najdłużej!