Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 – Działajmy razem!

5 lutego, 15 raz w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W naszej szkole w klasach starszych odbył się pokaz filmów pt. „Wyloguj się do życia” oraz ” Na zawsze”.

To filmy, które pokazują negatywne skutki nadużywania technologi komputerowej nie zawsze chodzi jedynie o komputer i gry sieciowe. Dzisiaj prawie każde urządzenie typu smartphone, tablet czy telewizor, z którego korzysta młodzież jest połączone z siecią Internet. Młodzież w znacznej części nadużywa tej technologii i niepokojąco wzrasta liczba osób uzależnionych od mediów społecznościowych czy innych What’s -apów.

Na lekcjach informatyki często powtarzamy sobie nawzajem o konieczności ograniczania czasu spędzanego przed komputerem – myślę że nasza szkolna młodzież nie ma z tym większego problemu.
Wkrótce ferie zimowe okres dłuuuuugich dni wolnych – PAMIĘTAJCIE o lodowisku, wspólnych spacerach, wieczornych spotkaniach w realu, pieczeniu razem PIZZY i oglądaniu wspólnie seriali – TO TEŻ JEST SUPER!!

Na naszych szkolnym holu przez kilka ostatnich dni w szkole można obejrzeć krótki film pt. „Bezpieczne Ferie Zimowe 2019” autorstwa Michaliny z klasy 3 Gimnazjum.

 

pozdrawiam – Krzysztof®


Centralnym punktem obchodów jest największa w Europie konferencja dla profesjonalistów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Jednocześnie przez cały luty, organizatorzy DBI w Polsce, NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, zapraszają placówki oświatowe, do włączania się w obchody DBI poprzez realizowanie lokalnych akcji edukacyjnych. Do tej pory zgłoszono już ponad 3000 takich inicjatyw, w których weźmie udział ponad 200 000 dzieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej i od 2004 r. angażuje coraz więcej państw, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W Polsce za jego organizację odpowiedzialne jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywają się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Komendy Głównej Policji. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska. Wsparcia udzielili także: Teatr Palladium, Multimedia w Szkole oraz National Westminster Bank Oddział w Polsce.