Świętujemy papieskie urodziny

100 lat temu – 18 maja – przyszedł na świat Karol Wojtyła – Jan Paweł II – autorytet dla całego świata – święty. Pozostawił nam swoje książki, encykliki, homilie i przemówienia w Jego nauczaniu każdy znajdzie coś dla siebie.

W roku, w którym obchodzimy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II postarajmy się pochylić nad Jego mądrymi mowami, radami i zastosować je w praktyce. Gdy zaczniemy tym żyć, zapewne nasze życie stanie się bardziej poukładane, spokojniejsze i piękniejsze. Papież zostawił nam uniwersalny i ponadczasowy duchowy testament. Wypełnijmy go do końca, czerpiąc ze wskazań Papieża.

Z okazji urodzin Wielkiego Polaka każda klasa przygotowuje prezent dla Papieża – 100 pomysłów na 100-lecie. Będą plakaty, portrety, prace plastyczne, quizy, krzyżówki, albumy i inne prace wykonane od serca.

 

Niech nasza pamięć i miłość wciąż trwa!