Edukacja globalna – konkurs

Na całym świecie młodzi ludzie, tacy jak ty, podejmują działania, żeby zmienić rzeczywistość
– walczą ze zmianami klimatu, nierównościami, dyskryminacją. To oni wpadają na pomysły,
które wywracają wszystko do góry nogami.
Weź udział w Niezłej Akcji – zgłoś swój pomysł na wydarzenie online w ramach edukacji
globalnej i zmieniaj świat. Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca 2020r. Najciekawszy pomysł
na akcje zostanie zrealizowany, otrzyma wsparcie finansowe oraz techniczne (możemy
pomóc m.in. w stworzeniu grafiki czy montażu filmu). Konkurs skierowany jest do uczniów i
uczennic 4-8 klas szkół podstawowych oraz 1-4 klas szkół ponadpodstawowych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.niezlaakcja.pl/


Działamy! Wyznaczamy! Decydujemy! Naprawiamy!

Greta Thunberg zainicjowała Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, w którym biorą udział młodzi ludzie z ponad 150 krajów na całym świecie. Malala Yousafzai która pisząc bloga walczyła z dyskryminacją dziewczynek i została najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Bruno Rodriguez organizował marsze na rzecz klimatu w całej Brazylii.


Na całym świecie młodzi ludzie, tacy jak wy, podejmują działania, żeby zmienić rzeczywistość – walczą ze zmianami klimatu, nierównościami, dyskryminacją. To oni wpadają na pomysły, które wywracają wszystko do góry nogami. Obecna sytuacja jest wyjątkowa ale dla aktywistów i aktywistek nie istnieją żadne przeszkody – realizują swoje działania online!


A wy, jak możecie działać? Dowiedzcie się tego wszystkiego z przygotowanych przez nas materiałów i zaplanujcie swoją własną #niezłąakcję. Weźcie udział w konkursie i zmieniajcie świat!