Najlepsza absolwentka 2019/2020 – Oliwia Muszyńska

– Trudno było się przygotować w tym roku do egzaminów ze względu na pandemię i obostrzenia wprowadzone w szkołach. Kontakt z nauczycielami był rzadszy i krótszy, co wymagało samodyscypliny i większej pracy w domu. Wybieram się do Collegium Marianum w Pelplinie do klasy o profilu humanistycznym – mówi Oliwia Muszyńska.

Wójt Magdalena Forc-Cherek oraz Przewodniczący Rady Gminy Marcin Hinca nagrodzili ósmoklasistów z najlepszymi wynikami w nauce. W ich ręce trafiły listy gratulacyjne, podziękowania oraz nowoczesne rowery górskie. Uroczystość odbyła się w Grodzisku Owidz.

– Cieszę się, że mimo pandemii i nadzwyczajnych warunków, tylu osobom udało się zdać egzamin i ukończyć szkołę z tak dobrymi wynikami. Życzę Wam, abyście z pasją i dumą realizowali wyznaczone sobie cele i rozwijali swoje talenty – mówiła podczas uroczystości Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Nagrody trafiły w ręce czworga uczniów – Kacpra Muchowskiego (PSP Sumin), Oliwii Muszyńskiej (PSP Jabłowo), Wojciecha Schroedera (ZKiW Rywałd) oraz Wiktorii Stobby (PSP Kokoszkowy). Nagrodzeni nie kryli radości z nagród.