#DobreWakacje 2021 – wracamy z akcją MEiN

Wraz z początkiem wakacji wracamy do ubiegłorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #DobreWakacje. Do końca sierpnia Ministerstwo Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych będzie zamieszczać informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych, a także ciekawe propozycje na spędzanie wolnego czasu. Będzie również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. W ubiegłym roku akcja #DobreWakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Udostępniono ponad 30 plansz informujących o przedsięwzięciach kulturalnych i sportowych, konkursach i wydarzeniach on-line.

Po prawej i lewej stronie asymetryczne niebiesko-grantowe paski. Na górze logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na białym tle napis #DobreWakacje 2021. Poniżej na 3 paskach w kształcie trapezów napisy: na grantowym - Co warto zobaczyć? na niebieskim - O czym warto wiedzieć? na różowym - Co ciekawego zobaczyć?

#DobreWakacje – edycja 2021

#DobreWakacje 2021 to kontynuacja ubiegłorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach przedsięwzięcia Ministerstwo Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych będzie zamieszczać informacje o:

  • warsztatach i zajęciach edukacyjnych realizowanych on-line,
  • wydarzeniach sportowych,
  • przedsięwzięciach kulturalnych,
  • zasobach on-line muzeów i instytucji kultury,
  • pomysłach na rodzinne wycieczki i aktywne spędzanie wolnego czasu,
  • bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, szczególnie jeśli ich plany wakacyjne musiały zostać zmienione z powodu pandemii koronawirusa.

Zachęcamy do śledzenia postów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #DobreWakacje. Będą zamieszczane kilka razy w tygodniu do końca wakacji.

W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli, uczniów i rodziców. Łącznie w ramach akcji udostępniono ponad 30 plansz.

„Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – cykl filmów edukacyjnych o polskich parkach narodowych

Pierwszą inicjatywą, którą polecamy w ramach tegorocznej akcji #DobreWakacje, jest cykl filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe”. Opowiada on o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych. Zawiera także dodatkowy film prezentujący dorobek polskich parków narodowych jako całości.

Filmy przedstawiają wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Wspierają również edukację ekologiczną prowadzoną przez parki narodowe. Można je obejrzeć na stronie.

Filmy zostały przygotowane w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Jego celem jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych i promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Projekt od 2016 r. realizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Cykl filmów „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” to nie tylko bogate źródło wiedzy o każdym z polskich parków narodowych, ale także pomysł na ciekawą wycieczkę wakacyjną i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Więcej informacji na stronie.

Źródło: MEiN