Sprzątanie świata

„Myślę więc nie śmiecę” – pod takim hasłem przebiegła tegoroczna, 28. już akcja Sprzątania Świata. Patronatem objęły nas: fundacja „Nasza Ziemia”, Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim i Starostwo Powiatowe. Oni zaopatrzyli nas w worki, rękawice i materiały informacyjne, natomiast nasi uczniowie dali swój czas – razem ze swoimi wychowawcami w dogodnym dla siebie momencie (pogoda nie rozpieszczała) wyruszyli w teren i pozbierali zgromadzone, w niektórych miejscach pewnie przez rok, śmieci.
Uzbierało się tego prawie 40 worków!!
Akcja Sprzątania Świata, to przede wszystkim praktyczna lekcja ekologii, marzymy o tym, żeby za jakieś 10 lat, kiedy nasi uczniowie będą już dorośli, nie było już czego zbierać, że worki będą puste, bo podobno: „ kto raz wyszedł posprzątać nie będzie już śmiecić”.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!