NIE LĘKAJCIE SIĘ! XXI Święto Papieskie

22 X w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXI Święta Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. 16 X Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.
Specjalnie na tę okazję uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką inscenizację, w której ósmoklasiści wcielili się w postacie biblijne i przybliżyli ich historię. Uczniowie młodszych klas zaśpiewali m.in. ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”, a uczennica klasy V wprowadziła nastrój zadumy grając na skrzypcach.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości upamiętniającej Wielkiego Polaka, należą się podziękowania, a w szczególności organizatorce przedsięwzięcia – Pani Marzennie Wygockiej.