bezpieczeństwo w sieci w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

Szanowni Państwo,

Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie MOCHRONA – APLIKACJĘ OCHRONY RODZICIELSKIEJ OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

mOchrona to narzędzie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z Internetu i aplikacji oraz pozwalające rodzicom na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka.

Konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wybór kategorii stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu – np. dlatego, że zawierają treści niebezpieczne lub nieodpowiednie dla jego wieku. Co ważne, w ramach każdej kategorii można ustalać wyjątki, a także w dowolnym momencie zmienić wprowadzone ustawienia. Cały proces jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE może pomóc także w diagnozowaniu problemów, np. tych związanych z nadużywaniem urządzeń cyfrowych przez dzieci. Dzięki danym zawartym w raportach rodzic dowie się, ile czasu dziecko poświęca na poszczególne aktywności – aplikacje czy media społecznościowe. Jeśli coś wzbudzi jego obawy, ma szansę zareagować.

APLIKACJA MOCHRONA JEST NARZĘDZIEM WSPIERAJĄCYM. KLUCZOWĄ ROLĘ W OCHRONIE DZIECI PRZED CYBERZAGROŻENIAMI JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT ODGRYWA ODPOWIEDNIA EDUKACJA I KSZTAŁTOWANIE PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW DOTYCZĄCYCH KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ CYFROWYCH.

Dlatego zachęcamy, aby temat bezpieczeństwa w sieci był stale obecny w Państwa szkole. Pomogą w tym nasze zasoby – w tym platforma OSE IT Szkoła, na której znajdują się materiały edukacyjne m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna