… od lat staramy się, aby w wielu domach i miejscach pamiętano o nas na Święta, bo my pamiętamy o innych.

W grudniu tego roku po zdalnym nauczaniu oraz izolacji społecznej uaktywniliśmy nasze działania na rzecz innych osób i nie tylko. Cała społeczność szkolna: uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, angażuje się w rozdawaniu radości.

Pierwszą akcją było wsparcie dzieci z Domu Dziecka bł. s. Marty Wieckiej w Kartuzach. Inicjatorami tego przedsięwzięcia były klasy siódme. Kolejną akcją był udział w zbiórce środków dla Natalii (naszej absolwentki) i jej mamy Pani Bożeny – naszej sekretarz szkoły. Towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji, poziom zaangażowania sięgał zenitu 🙂

Wykonaliśmy kartki świąteczne dla seniorów mieszkających w Jabłowie, ale i dla naszych emerytowanych pracowników.

Klasa VIII b już po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki (kto potrafi liczyć, doliczył się, że zaczęli w klasie czwartej :)) Oczywiście mobilizowali nas wszystkich – udało się. Paczka dotarła do adresatki.

Ponadto w porozumieniu z rodzicami wybieramy rodzinę z naszego środowiska, którą możemy wesprzeć cichą, ale z całego serca szczerą Szkolną Szlachetną Paczką. Po selekcji przekazanych darów i po rozpoznaniu potrzeb, udało nam się obdarować dwie rodziny.

Przed nami działania Szkolnego Koła Caritas na rzecz starszych i samotnych mieszkańców Jabłowa i okolicznych miejscowości, a potem … gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Możemy na was liczyć? Jednej osobie trudno jest podołać potrzebom innych, ale grupa tak potężna jak MY WSZYSCY… może wszystko 🙂 Bądźmy Razem na Święta!

To wyliczenie ma zobrazować fakt, że o Was pamiętamy, chcemy wspierać innych, być potrzebnym. A czy Wy pamiętacie o nas? Czy myślicie o nas ciepło, z życzliwością i zrozumieniem? Nam niewiele potrzeba: uśmiech, obecność … niekiedy drobne wsparcie…

Wesołych Świąt!