Witamy na Olimpie!

Niecodzienna lekcja historii. Uczniowie klasy piątej wybrali swoich ulubionych greckich bogów i przedstawili ich na forum klasy. Kto kim jest? Co reprezentuje? Jaki symbol go wyróżnia? Na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie. Obserwowało ich nie tylko bystre oko historyczki ale także wice dyrektor- pani Justyny i wychowawczyni- pani Ewy. Obydwie Panie zasiadały w jury, które miało za zadanie wyłonić królową i króla wśród bogów- najlepsze z najlepszych przebrań i prezentacji, wyróżnienia dla szczególnie zapadających w pamięć prezencji oraz nagrodę, która każdy bardzo chciał. Otóż najlepiej zaprezentowany bóg, najlepiej omówiona postać mitologiczna zyskiwała zwolnienie z kartkówki o bogach i wpisanie najwyższej oceny.

Gratulujemy zwycięzcom.

 

Czekacie na więcej filmików?  Do zobaczenia w teatrze antycznym…