Dzień Życzliwości

Dzisiaj, tj. 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji każda klasa udekorowała drzwi swojej sali oraz zorganizowała plebiscyt na Królową i Króla Życzliwości. Wyróżnione osoby zostały uroczyście ukoronowane na sali gimnastycznej, a tytułów pogratulowała im Pani Dyrektor Małgorzata Siemieńska. Słowa uznania dla Królowych i Królów za postawę pełną empatii, zrozumienia i życzliwości.
Wszyscy uczniowie w poprzedzającym święto tygodniu mieli możliwość wrzucenia do specjalnej skrzynki sympatycznych pozdrowień. Zebrane karteczki Samorząd Uczniowski dostarczył właśnie dzisiaj do właściwych adresatów.
Podczas dużej przerwy każdy mógł poczęstować się jabłkiem lub wybrać kolorowy balonik w zamian za życzliwy gest. Na kartkach dołączonych do owoców i balonów znajdowały się konkretne propozycje, np. zadzwonienie do swoich dziadków, powiedzenie rodzicom, że się ich kocha, pomoc koledze w wykonaniu trudnego zadania, wybrania na w-f kogoś, z kim do tej pory się nie ćwiczyło, czy powiedzenie komuś miłego słowa. Zdecydowana większość uczniów podeszła z uśmiechem do tych jakże sympatycznych zadań. Mamy nadzieję, że na co dzień nikt nie potrzebuje specjalnej zachęty do takich drobnych, ale jakże ważnych gestów. Bądźmy dla siebie dobrzy każdego dnia!