Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej :))

Uczniowie klasy pierwszej przybyli do biblioteki szkolnej, aby się z nią zaprzyjaźnić. Poznali zasady jej funkcjonowania. Wysłuchali ważnych informacji i ciekawych opowiadań. Sami układali opowiadania na podstawie historyjek obrazkowych. Rozpoznawali atrybuty bohaterów różnych baśni i bajek. Rozwiązywali rebusy i odpowiadali na trudne pytania. Zobaczyli książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wiedzą gdzie można je znaleźć i wypożyczyć. Podczas „zwiedzania” biblioteki dużym zainteresowaniem cieszyły się książki przyrodnicze, o znanych sportowcach i te napisane przez patrona naszej szkoły. Najważniejszym punktem tej wizyty było uroczyste ślubowanie na Czytelnika.

Wszyscy obiecali być DOBRYM CZYTELNIKIEM i PRZYJACIELEM KSIĄŻEK.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali przekazaną przez Instytut Książki Wyprawkę dla pierwszoklasisty –  książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”.

Do zobaczenia w bibliotece!