Miniony tydzień był w grupie Króliczki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Owidzu bardzo intensywny

We wtorek 11 czerwca 2024 roku odbył się Dzień Rodziny – jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Rodzice chętnie przybyli do swoich dzieci by wspólnie z nimi spędzić czas. Główną atrakcją tego dnia był przyjazd OSP Siwiałka, gdzie dzieci mogły zobaczyć sprzęt strażacki, jaki wykorzystują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
W czwartek 13 czerwca 2024 roku dzieci gościły tatę Oskara, pana Sylwestra. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie kruchych ciasteczek. Przedszkolaki dzielnie wałkowały ciasto oraz wycinały foremkami różne kształty ciasteczek. Po długim oczekiwaniu nadszedł czas na degustację – dzieci z apetytem jadły przygotowane przez siebie ciasteczka.
W piątkowe przedpołudnie 14 czerwca 2024 roku gościem w przedszkolu był Ratownik Medyczny, pan Krzysztof Pokojewski, pracujący w Gregor – Trans. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Ratownik bardzo interesująco opowiedział i zaprezentował sprzęty medyczne. Następnie dzieci mogły obejrzeć karetkę pogotowia. Mogły wejść do środka auta, zobaczyć jak wyposażona jest karetka. Dzieci zasiadły za kierownicą karetki, usłyszeli alarmowy sygnał dźwiękowy i poczuli się choć przez chwilę jak Ratownik Medyczny podczas akcji ratowniczej.
Kierujemy WIELKIE podziękowania dla Wszystkich OSÓB i FIRM wspierających pracę edukacyjną grup przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłowie czyli w Lipinach Szlacheckich, Owidzu i Jabłowie.