DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach i badaniach przeprowadzonych w całej Polsce, a nauczyciele w konferencjach i szkoleniach przeprowadzonych przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Te niezwykłe spotkania z pracownikami Fundacji jak i z panem dr Maciejem Dębskim wiele nam uświadomiły. Najważniejszym jednak wnioskiem jest fakt, że z technologii informacyjno-komunikacyjnych należy korzystać świadomie pamiętając, że nie zastąpią one drugiego człowieka w budowaniu własnej tożsamości w realnym świecie i życiu. Do tego jednak Dzieciom potrzebny jest odpowiedzialny Rodzic i kompetentny Nauczyciel… osoby dorosłe – nie smartfony! Wszystkie uzależnienia są niebezpieczne, te od smartfona również. Przedstawione wyniki badań Fundacji powinny nam to uświadomić.

Wyniki-badań