Co słychać w klasach trzecich?

2 października 2017 r.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Pod koniec września uczniowie klas trzecich obchodzili ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Dzieci zbierały ziemniaki
z pola, rozpoznawały rośliny okopowe i przeprowadziły krótki wywiad z rolnikiem na temat pracy w polu. Dowiedziały się, jakie są etapy pracy przy zbiorze ziemniaków- od sadzonki do ziemniaka. Po godzinie zbierania ziemniaków doszły do wniosku, że praca na roli jest bardzo ciężka. Miały również okazję rozpoznawać ślady pozostawione przez zwierzęta leśne. Po pracy czekała na dzieci niespodzianka, Państwo Makowscy i Maszka przygotowali wspaniały poczęstunek. Były też pieczone ziemniaki z ogniska oraz mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy rodzicom Judyty i Kamili za wspaniałe przyjęcie i umożliwienie doświadczenia pracy na roli.

NAUKA PŁYWANIA

Kolejny już raz, od października do grudnia, uczniowie klas trzecich uczestniczą w projekcie NAUKA PŁYWANIA. Dzieci uczą się pływać lub doskonalą technikę pływania pod okiem doświadczonych ratowników i instruktorów. Przyjazny basen w hotelu REN w Starogardzie Gd. pozwala dzieciom przezwyciężyć lęk przed wodą. Dziewięć zajęć na basenie na pewno pozwoli zdobyć nowe umiejętności i wpłynie na poprawę rozwoju fizycznego uczniów biorących udział w projekcie.

KOCIEWSKI FESTIWAL NAUKI

W czwartek, 5 października trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki w Starogardzie Gd. Pierwsze zajęcia, TAJEMNICA LICZB odbyły się w Starogardzkiej Szkole Wyższej. Uczniowie wykonywali różne zadania związane z liczbami i odkrywały ich tajemnice. Dowiedziały się, że brunetom szybciej wypadają włosy więc blondyni mają ich więcej. Kolejną ciekawostką była trwałość naszych rzęs- wypadają nam po około 28 dniach. Zdziwienie wzbudziła wśród dzieci informacja, że kobiety mrugają o wiele częściej od mężczyzn. Po gimnastyce umysłu przyszła kolej na ćwiczenia z baletu i rytmiki w Starogardzkim Centrum Kultury. Dzieci po raz pierwszy mogły usłyszeć komendy wydawane w języku francuskim. Po dokładnym instruktażu, wykonanie ćwiczeń nie było już takie trudne. Dzieci zaciekawiła sala do ćwiczeń, otoczona lustrami i drążkami.

To były ciekawe doświadczenia, które być może pozwoliły odkryć nowe talenty wśród naszych uczniów.