Dzień Bezpiecznego Internetu

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Policjantkę z KPP Starogard Gdański Małgorzatę Szweda na temat „Cyberprzemocy” , następnie nasz nauczyciel informatyki Krzysztof Tomczyk poprowadził wykład pt. „INTERNET – Bezpieczeństwo na co dzień” i „Uzależnienia od Internetu”.