Program „Dobrze jemy”

to ogólnopolski projekt mający na celu  wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji żywieniowo-kulinarnej  wśród uczniów klas 0-III szkół podstawowych.

Codzienne spożywanie zbilansowanych i jednocześnie smacznych posiłków,  jedzenie w przyjaznej atmosferze i o regularnych porach kształtuje w  dzieciach prawidłowe zwyczaje żywieniowe na całe życie. Badania  potwierdzają również, że wspólne gotowanie może korzystnie wpływać na  poprawę czynników psychospołecznych, w tym preferencji, nawyków i zachowań żywieniowych. Gotowanie razem w szkole i w domu daje dużo  radości, ale też wpływać może pozytywnie na zmianę nawyków  żywieniowych i dlatego do odkrywania świata jedzenia poprzez praktykę  zachęca Program „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”.