Wyprawka ucznia klasy 1 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jabłowie rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodzice!

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty jest bardzo ważnym zadaniem Rodziców. W dobie różnych reklam należy pamiętać o funkcjonalności i konkretnej potrzebie ucznia.

Trzeba kupić tornister/plecak, przybory szkolne, obuwie zmienne oraz obuwie i strój na WF. Dziecko może wybrać kolor czy wzór na tornistrze lub piórniku, ale o tym, czy będzie to tornister czy plecak muszą zdecydować Rodzice. Polecamy wygodny i poręczny tornister. Najlepiej usztywniany, aby podręczniki i zeszyty nie miały pozaginanych rogów. Pamiętajmy, że większość przyborów szkolnych dziecko pozostawiać będzie w szkole – w swojej szafce.

Państwa dziecko podręczniki wypożyczy z biblioteki szkolnej. Należy je obłożyć foliowymi okładkami i o nie dbać, aby inni uczniowie mogli z nich korzystać w kolejnych latach. Szkoła zakupi podstawowy zestaw ćwiczeń.

Prosimy zaopatrzyć dziecko w:

 1. Tornister, a w nim:
 • pojemnik na drugie śniadanie,
 • bidon,
 • dwie teczki na gumkę A4,
 • dwa zeszyty w trzy linie czerwono-niebieskie (16 kartek),
 • dwa zeszyty w kratkę (16 kartek),
 • zeszyt do religii (16 kartek),
 • zeszyt do nut,
 • blok techniczny biały A4 (1 sztuka),
 • blok techniczny kolorowy A4 (2 sztuki).

2. Piórnik, a w nim:

 • dwa trójkątne ołówki,
 • linijka o długości maksymalnie 20 cm (mieszcząca się w zamkniętym piórniku),
 • temperówka z zamykanym pojemnikiem.

3. DODATKOWO:

 • ryza papieru A4,
 • podpisany worek ze strojem na WF (granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe z białą podeszwą),
 • buty na zmianę (kapcie) z białą podeszwą,
 • rolkę ręcznika papierowego,
 • kartonik chusteczek higienicznych,
 • opakowanie chusteczek nawilżanych.

Pozostałe przybory proponujemy, aby zakupiła Rada Rodziców, wybrana spośród Państwa z pieniędzy zebranych na pierwszym spotkaniu. Taki zakup gwarantuje pewność, że przybory szkolne będą tymi niezbędnymi, z którymi dziecko chętnie i łatwo wykona polecenia i zadania.

Będą to między innymi: farby plakatowe, kubeczki z blokadą wylania (do wody na zajęcia plastyczne), palety malarskie, pędzle, bibuły, wycinanki, krepy, kolorowy papier, pastele, kredki BAMBINO, gumki, plastelina, kleje w sztyfcie, klej „magic”, nożyczki, patyczki do nauki liczenia.

 

PROSIMY pamiętać, aby zakupione przybory, zeszyty oraz odzież były starannie podpisane na zewnętrznej stronie okładki, by później nie było niepotrzebnych nieporozumień z powodu zagubienia czy podmiany szkolnych akcesoriów.

 

Do zobaczenia we wrześniu,

Wychowawcy klas I