Narodowe Czytanie 2022 w naszej szkole.

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony akcji, której organizatorami od roku 2012 są kolejni Prezydenci RP. Ogólnopolska akcja zaplanowana jest na 3 września.

W naszej szkole odbędzie się 5 września 2022 r. w godzinach 10.00-12.30. Przebiegać będzie w kilku etapach: wspólnych i oddzielnych dla klas.

Zaangażowani będą wszyscy uczniowie szkoły. Wydarzenie będzie przebiegać w kilku miejscach w szkole: sale lekcyjne, biblioteka szkolna, hol szkoły.
Organizatorami są nauczyciele: Katarzyna Kałamajska, Katarzyna Janca, Małgorzata Siemieńska oraz wychowawcy klas 1-3: Paulina Barszcz, Edyta Kalkowska-Lanzer, Lucyna Mania, Aleksandra Walentowska, Antonina Drywa, Julita Mykowska.

klasy 1 – 3:

Uczniowie przynoszą swoje ulubione książki, prezentują je lub czytają najciekawsze fragmenty na forum klasy.

Klasy 4-8:

1. Czytanie ballady A. Mickiewicza „Świtezianka”
  2. Prezentacja filmu „Świtezianka” z serii „Lektury w kadrze”
  3. Przygotowanie przez każdą klasę plakatu promującego czytelnictwo lub wybraną książkę albo lekturę szkolną.
  4. Przygotowanie przez klasy jednej zagadki kalamburowej.
  5. Podsumowanie zadań – prezentacja wykonanych prac.

Życzymy przyjemnej lektury

Rada Pedagogiczna PSP w Jabłowie