„Godzina dla Ziemi WWF”

 

 

 

 

 

 

 

to akcja, która obchodzona jest na całym świecie pod koniec marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

Tegoroczną edycję organizatorzy zadedykowali rzekom. Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To coś znacznie cenniejszego. Rzeka to cały ekosystem, który tej wodzie towarzyszy: Rzeki to także dla wielu z nas miejsce do rekreacji. Przez wieloletnie przekształcenia, zabudowę hydrotechniczną i antropogeniczne zanieczyszczenia (w tym słone wody pokopalniane) w dobrym stanie zostało zaledwie 1,1% polskich rzek.

W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się 23 marca (sobota) o godzinie 20:30. Akcja wygaszania świateł potrwa godzinę.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie godzinadlaziemi.pl