Bieżące informacje

Szanowni Rodzice,

dni 16-25 marca 2020 to czas wielkiej próby dla każdego z nas. Cieszę się jednak, że jesteście Państwo w kontakcie z wychowawcami i nauczycielami. Dziękuję również za kontakt ze mną. Każda wskazówka i uwaga jest dla nas cenna, a słowa otuchy są bezcenne.

Te trzy dni pokazały, że uczniowie w dużym stopniu potrafią się zorganizować i zmobilizować do samodzielnej nauki. Aby taka nauka była przyjemna, będziemy weryfikować zadania i ćwiczenia do wykonania, które przekazujemy za pośrednictwem e-dziennika. Na dzień dzisiejszy proszę pamiętać o naszej prośbie, aby były one zapisywane w zeszytach przedmiotowych. Ten stary, ale sprawdzony sposób w odpowiednim momencie pozwoli na wgląd w prace Waszych dzieci – naszych uczniów. Niestety nie każdy ma możliwość drukowania czy odsyłania nauczycielom kart pracy, które mogą okazać się „mniej trwałe” 🙂 stąd taka prośba 🙂

Uczniów klasy ósmej proszę o systematyczne, codzienne rozwiązywanie testów „Szybka powtórka przed egzaminem” publikowanych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Kontaktujcie się z nauczycielami uczącymi języka polskiego, języka angielskiego i matematyki – w każdej potrzebie.

W tym wszystkim potrzebne jest Państwa wsparcie, drodzy Rodzice – dla dzieci, ale i dla nauczycieli. Dlatego Psycholog Szkolny przedstawia kilka cennych wskazówek jak radzić sobie z tą niecodzienną edukacyjną sytuacją. Ufam, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Siemieńska


WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

JAK MOTYWOWAĆ I WSPIERAĆ DZIECI DO SYSTEMATYCZNEGO UCZENIA SIĘ POZA SZKOŁĄ?

JAK STWORZYĆ DZIECKU PRZESTRZEŃ I WARUNKI DO NAUKI W DOMU?


 Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8*

  • Można z nich korzystać bezpłatnie na platformie ebooki.nowaera.pl do końca roku szkolnego 2019/2020.
  • Aby skorzystać z podręczników, wystarczy zarejestrować się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia).
  • Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy papierowe książki zostawił w szkole.

https://www.nowaera.pl/naukazdalna


INNE ZASOBY INTERNETOWE
Klasy 1-3

https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/edukacja-wczesnoszkolna

klasy 4-8

https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-podstawowa


WAŻNE!!! dla klasy 8

Zestawy zadań powtórkowych